•

1. W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkurs na “Pojedynek książek”. Uczniowie klas 2-3 oraz 4-8 mogli głosować na określone książki i po zakończeniu głosowania otrzymać je w nagrodę  do przeczytania.

Przez pierwsze dwa tygodnie października klasy 2-3 mogły zagłosować na dwie książki:

1. “Julek 1000 mil od domu” - Wojnarowska B.
          2. “Pięciopsiaczki” - Chotomska W.

W wyniku pojedynku wygrała książka “Pięciopsiaczki”. Biblioteka posiadała dwa egzemplarze, więc wygrane książki otrzymały do wypożyczenia dwie osoby:

1. Martyna M. kl.3
          2. Piotr S. kl.3

W drugim tygodniu października również klasy 4-8 miały możliwość wziąć udział w pojedynku. Zostały wybrane dwie książki:

1. “Zwiadowcy - Ruiny Gorlanu” Flanagan J.
          2. “Kod gorączki” Dashner J.

W wyniku pojedynku wygrała książka ““Zwiadowcy - Ruiny Gorlanu”. Biblioteka posiadała dwa egzemplarze, więc wygrane książki otrzymały do wypożyczenia dwie osoby:

1. Aleksander J. kl.8
          2. Tomasz C. kl.7

2. W listopadzie biblioteka zorganizowała kolejny konkurs pod nazwą “ Listopadowe weekendy z książką i jabłkiem”. Celem tego konkursu jest zachęcenie uczniów do tego, aby w weekendy poświęcili chwilę czasu ok 10-15 min. na przeczytanie książki i przy okazji zjedli jabłko. Zostały przygotowane karty aktywności, dostępne w bibliotece do odbioru. Przewidziane są słodkie nagrody za udział w konkursie.

3. W grudniu biblioteka zorganizowała akcję “Biblioteczny kalendarz adwentowy”. Codziennie na dużej przerwie było otwierane 1 okienko. W okienku znajdowały się 3 zadania.  Uczniowie  losowali 1 zadanie. Jednym z zadań było wypożyczenie dowolnej książki z biblioteki, kolejnym - wykonanie pracy plastycznej np. kartki świątecznej, papierowego łańcucha, papierowej gwiazdy i inne. Uczniowie dbali również o kondycję fizyczną wykonując przysiady, podskoki oraz dbali o to, aby zrobić dobry uczynek dla osób przebywających wokół.