• Noc sów

W piątek 03.02.2023r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Nocy Sów. Pomysłodawcami Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK! W wydarzenie włączają się też inne organizacje i instytucje, również jaśkowicka Czwórka. Na nasze zaproszenie odwiedziła nas pani Anna Wiechaj - nasz dotychczasowy bibliotekarz, która z pasją opowiadała o niezwykłych drapieżnikach jakimi są sowy. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o gatunkach sów żyjących w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy: ile gatunków sów notujemy w Polsce, która sowa jest najmniejsza a która najcięższa, co to znaczy być pokarmowym oportunistą i z czego słynie płomykówka. Po prezentacji z fantastycznymi zdjęciami Cezarego Korkosza, znanego w świecie ornitologicznym, fotografa dzikiej przyrody, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o sowach. Osoby z największą wiedzą otrzymały nagrody. Po konkursie był poczęstunek przygotowany przez uczniów z rodzicami i nauczycielki. Nie zabrakło słodkich sowich akcentów. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała spacerom, ale nie przeszkodziło nam to w wyjściu do lasu i nasłuchiwaniu sów. Wyjście do lasu wieczorową porą, po zmroku jest niezapomnianym przeżyciem. Zachęcamy do rodzinnych leśnych spacerów!