Rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English Rules"

Przedstawiamy wyniki VIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English Rules”, objętego Honorowym Patronatem Starosty Mikołowskiego:

I miejsce: Marcin Peteja, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Orzeszu-Zazdrości

II miejsce: Julian Libiszewski, Szkoła Podstawowa w Wyrach

III miejsce: Ksavier Brzostowski, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu-Jaśkowicach

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie filmików. Nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy popisali się wspaniałą znajomością języka angielskiego, kultury Wielkiej Brytanii oraz talentem kulinarnym.

Zapraszamy do udziału w IX edycji „English Rules” w przyszłym roku!

Pozdrawiamy serdecznie

Katarzyna Widuch i Anna Słupik

• Naładowani

Szkolna grupa Naładowani rozpoczęła swoją działalność edukacyjną w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Dobre Rady na Elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce. Od pewnego czasu na holu przy bibliotece uczniowie mogą dowiedzieć się czym są elektrośmieci, dlaczego tak ważne jest aby odpowiednio nimi zagospodarować i gdzie w najbliższym czasie można je oddać  W ubiegłym tygodniu dziewczyny odwiedziły wszystkie klasy młodsze i przygotowały dla nich lekcje dotyczące tych niebezpiecznych odpadów. Uczniowie byli bardzo aktywni i mamy nadzieję, że wiele zapamiętali  Przypominamy, że już wkrótce tj. od 16 do 24 kwietnia odbędzie się w naszej szkole zbiórka zużytych baterii i elektroodpadów.