• Cyfrowy Urząd - jak z niego korzystać?

Załatw sprawę w Urzędzie Miejskim Orzesze bez konieczności wychodzenia z domu.
            Podpowiadamy krok po kroku jak to zrobić. PeUP – Platforma e-Usług Publicznych to portal, umożliwiający załatwianie spraw w urzędach publicznych bez konieczności stawiania się tam osobiście. Wystarczy się tu raz zarejestrować, aby otrzymać konto, pozwalające na załatwienie spraw przez internet.

Korzystanie z PeUP jest szybkie, bezpłatne, może skrócić czas realizacji sprawy. Z Platformy e-Usług Publicznych można korzystać 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Kluczem do korzystania z PeUP jest posiadanie bezpłatnego profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego potwierdzonego certyfikatem kwalifikowanym.
            W celu założenia profilu zaufanego, należy wejść na stronę epuap.gov.pl lub pz.gov.pl,
            założyć konto, a następnie w terminie 30 dni od daty jego złożenia wraz z ważnym dowodem osobistym lub paszportem przyjść do wybranego przez siebie punktu potwierdzającego profil zaufany. Taki punkt znajduje się w Urzędzie Miejskim Orzesze, pokój numer 2. Posiadając już profil zaufany należy wejść na www.peup.orzesze.pl. Osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie powinna:
            - wybrać logowanie przez "Login.gov.pl - Zaloguj przez Węzeł Krajowy"
            - wybrać „Strona główna”
            - znaleźć pismo, które chce wysłać do urzędu (np.: „Pismo ogólne do urzędu” w katalogu
            spraw „Inne”)
            - przejrzeć opis sprawy
            - kliknąć wniosek znajdujący się na dole strony i wypełnić go
            - podpisać wniosek profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym potwierdzonym
            certyfikatem kwalifikowanym
            - podpisany wniosek wysłać do urzędu.
            Po wysłaniu użytkownik otrzyma tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które
            znajdzie w skrzynce odbiorczej. Odpowiedź również znajdzie się w skrzynce odbiorczej.

• Miejski Dzień Edukacji Narodowej

18 października naszej szkole przypadł zaszczyt zorganizowania miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy gościom za przybycie, a Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za współpracę. Goście docenili występ kabaretu "Do góry nogami", występy muzyczne, recytację wiersza oraz nietuzinkową dekorację. Aktorzy (uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły) swoim popisem kabaretowym zwrócili uwagę na fakty i mity w życiu nauczyciela. Z opinii widzów wynika, że było inaczej, wspaniale i ciekawie.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu - Jaśkowicach w roku szkolnym 2022/2023 otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Głównym założeniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest rozwijanie u dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą orazrozpowszechnienie wśród dzieci czytelnictwa. Ważnym celem programu jest także:

- Zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych ipedagogicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych wzbiorach bibliotek;

- Wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych;

- Rozwój współpracy pomiędzy szkołami a bibliotekami publicznymi ibibliotekami pedagogicznymi.

Z radością informuję, że nasze biblioteczne regały zapełniły się bibliotecznymi nowościami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wśród zamówionych pozycji znalazły się lektury szkolne oraz książki wybrane przez uczniów z przeprowadzonego sondażu.

Lista_ksiazek_zamowionych_w_ramach_NPRCZ.pdf

• Konta użytkowników

For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.