• Wycieczka klas II do Krakowa

      Nowa galeria Wycieczka klas II do Krakowa została dodana do albumu fotograficznego

      11 maja klasy drugie przeżyły cudowną przygodę- miały okazję brać udział w niezwykle ciekawych zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej przy "Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków- Balice". Potem, spacerując po dawnej stolicy Polski, mogły dotknąć historii i krakowskich gołębi...dosłownie, a nawet wejść do wnętrza głowy- rzeźby Igora Mitoraja😊Zapraszamy na fotorelację.🥰

     • II Międzyszkolny Turniej Sudoku

      W dniu 26.06.2023r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Turniej Sudoku, nad którym honorowy patronat objęła Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej. Uczniowie w czasie 90minut mieli do rozwiązania 5 plansz Sudoku o różnym poziomie trudności.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce - Oliwia B. SP4

      II miejsce -Julia M. SP5

      III miejsce - Marta P. SP1

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

     • Bieg sztafetowy Erasmus+

      W poniedziałek uczennice i uczniowie klasy 6b wraz z panem Krzystałą reperentowali szkołę w międzynarodowym biegu sztafetowym Erasmus+.
      Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. W ramach projektu na stadionie lekkoatletycznym AWF w Katowicach zorganizowano bieg sztafetowy. Do przebiegnięcia był dystans 10km (25 okrążeń bieżni lekkoatletycznej) w czteroosobowych drużynach. W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali: Paulina Gizdoń, Martyna Macion, Roksana Pysz, Olaf Tatarczuk. Natomiast w kategorii open: Alicja Kądziela, Ewa Kądziela, Martyna Latos oraz pan Łukasz Krzystała. Reszta klasy 6b kibicowała swoim koleżankom i koledze przygotowanymi transparentami oraz okrzykami dopingującymi bieg. Był to czas sprawdzenia siebie, swoich możliwości oraz zdobycia doświadczenia w biegach na profesjonalnej bieżni z udziałem zawodników z południowej Polski a nawet z zagranicy. W przerwie między biegami uczniowie skorzystali z mobilnego centrum edukacyjnego oraz poczęstunku. Podobno za rok znów chcą wystartować :) Gratulacje dl uczestników! Wykonaliście dobrą robotę!!!

       

     • Spotkanie przedświąteczne

      Przed świętami wielkanocnymi w naszej szkole był niezwykły dzień. Odwiedziły nas dwie cudowne osoby- pani Maria Gawlik i pani Teresa Gorzawska z Regionalnego Zespołu Śpiewaczego "Jaśkowiczanie". Obie panie zajmująco opowiadały klasom młodszym o dawnych, śląskich zwyczajach i obrzędach wielkanocnych. Pani Maria, długoletnia nauczycielka muzyki w naszej szkole, grała na akordeonie i uczyła dzieci przyśpiewek. Potem dzieci w salach wykonały palmy na Niedzielę Palmową. Dziękujemy za ten wspólny czas i do zobaczenia za rok.

     • Rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English Rules"

       

      Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.  W tegorocznej edycji wzięło udział 17 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz zaprezentowali duże talenty kulinarne.

      Przedstawiamy wyniki konkursu:

      I miejsce
      Julia Kalus, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu-Jaśkowicach

      II miejsce
      Maja Flasza, Szkoła Podstawowa nr 3 z  Oddziałami Integracyjnymi
      im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie

      III miejsce
      Karol Jaworski, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojciecha Korfantego
      w Mikołowie

      Gratulujemy!

      Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „English Rules”!

      Organizatorki konkursu

      Katarzyna Widuch

      Anna Słupik

      Marzena Waclik

     • Wyniki Konkursu Dialektologicznego "Dialekt łączy pokolenia"

      Wyniki II Miejskiego Konkursu Dialektologicznego "Dialekt łączy pokolenia" na przekład fragmentu "Hobbita, czyli tam i z powrotem" na dialekt śląski:

       

      I miejsce - Jan Kałwak (SP2 Orzesze)

      II miejsce - Marta Tkocz (SP2 Orzesze)

      III miejsce - Dawid Leśnik (SP8 Orzesze-Mościska)

      wyróżnienie - Aleksandra Mędrowska (SP4 Orzesze-Jaśkowice).

       

      Uczestnikom gratulujemy pomysłowości, a opiekunom dziękujemy za zaangażowanie uczennic i uczniów w przygotowanie prac. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy wiele tekstów prezentujących bardzo wysoki poziom, co bardzo nas cieszy i za co serdecznie dziękujemy. Liczymy na zgłoszenia także w kolejnych edycjach Konkursu.

       

     • Zbiórka elektrośmieci

      Już za niecały miesiąc w dniach 14 - 20 kwietnia nasza szkoła organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.Sprzęt będzie można oddawać na placu przy boisku szkolnym do 20 kwietnia do godziny 12:00.Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału!NAŁADOWANI to grupa uczniów SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W ORZESZUJAŚKOWICACH biorąca udział w konkursie DOBRE RADY NA ELEKTROODPADYorganizowanym przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.NAŁADOWANI działają pod nadzorem n-la biologii pani Agaty Krauze, a celem konkursu i naszej grupy jest:aktywnie propagować postawę proekologiczną wśród naszych rówieśnikówuświadomić naszych kolegów i koleżanki oraz społeczność lokalną jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nieodpowiednim gospodarowaniem elektroodpadamizmniejszyć ilość zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, baterii oraz akumulatorów w naszych lokalnych odpadach komunalnychsprawienie aby każdy wiedział co może zrobić ze sprzętem elektronicznym kiedy już nie nadaje się do użytkuW związku z tym w naszej szkole organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów.